O uczelni
Aktualności
Kontakt

26-600 Strefa Kultury

Newsy

W dniu wczorajszym - 23 marca 2015 roku - JM Rektor Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik podpisał wspólnie z Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia”, Gminą Miasta Radomia oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Wspierania Rozwoju Informatyki Południowego Mazowsza List intencyjny dotyczący czynnego włączenia się w projekt 26-600 Strefa Kultury.

26-600 Strefa kultury to swoistego rodzaju projekt, łączący kulturę z turystyką. Jego zadaniem jest prezentowanie ciekawych inicjatyw, działań, przedsięwzięć kulturalnych, mających miejsce w naszym mieście. Ma służyć nie tylko mieszańcom Radomia i okolic ale także, a może przede wszystkim, osobom odwiedzającym miasto.

Projekt ten łączy wszystkie jednostki kulturalne Radomia, w tym także naszą Uczelnią.

W ramach przedsięwzięcia powstał już portal internetowy, dzięki któremu wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić kalendarz imprez miasta, a także pobrać ciekawe programy zwiedzania Radomia i okolic, przeanalizować bazę noclegową i gastronomiczną.
Informacje na portalu będą sukcesywnie uaktualniane miedzy innymi dzięki studentom naszej Uczelni, którzy w ramach wolontariatu pomogą przy ich uzupełnianiu.

Nadrzędnym celem dla pomysłodawców i realizatorów inicjatywy jest by z czasem portal zastąpił książkowe wydanie Radomskiego Informatora Kulturalnego i był pierwszym wyborem dla osób, chcących atrakcyjnie spędzać czas w Radomiu i okolicach.
  


do góry
wyślij
drukuj