O uczelni
Aktualności
Kontakt

Radomski Uniwersytet otwarty na twórczość studentów

Newsy

Studenci mogą podzielić się swoją twórczością z większym gronem odbiorców, a to wszystko dzięki powstałej niedawno zakładce Twórczość własna studentów na stronie internetowej Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego.

Uczniowie wraz z profesorem Grzegorzem Majkowskim rozpoczęli swoją twórczą drogę już na początku października, ale dopiero teraz ujrzała ona światło dzienne. Dzięki utworzeniu zakładki, zdolni studenci mogą zaprezentować swój dorobek twórczy szerszej grupie osób.
-Teksty publikowane na stronie wydziału mają umilić czas, a także otworzyć oczy na problemy otaczającego świata. Każdy znajdzie coś dla siebie, coś co go zaciekawi- podkreślają adepci polonistyki i dziennikarstwa. - Jest to dobra alternatywa dla osób nieśmiałych, które chcą zaistnieć jako autorzy- powiedziała Dominika Wujkowska studentka filologii polskiej.

 

Wszyscy, którzy publikują tekst na stronie internetowej, piszą krótką notatkę o sobie i zamieszczają swoje zdjęcie. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w małym stopniu poznać osobę, której pracę właśnie czytamy. Studenci chętnie umieszczają swoje utwory w internetowej przestrzeni. - Chciałam pisać do tej zakładki, żeby przełamać stereotyp poezji we współczesnym świecie jako trudnej i nieciekawej. Udowodnić, że to coś intrygującego, czasem humorystycznego- wyznaje Katarzyna Jesionek studentka filologii polskiej.

Zakładka powstała z myślą o studentach, którzy chcą poszerzać swoje umiejętności oraz zachęcać innych do publikowania swojej uczelnianej aktywności. W wyniku czego studia nie będą dla nas tylko przymusem, ale możliwością rozwijania swoich pasji.

 

Magdalena Król
Dziennikarstwo
UTH w Radomiu


do góry
wyślij
drukuj