O uczelni
Aktualności
Kontakt

Prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik Rektor UTH Radom - uhonorowany zaszczytnym tytułem doktora honoris causa

Newsy

Z wielką radością i dumą informujemy, że prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik - Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Transportu Kolejowego im. Imperatora Mikołaja II (MIIT).

 Uroczystość, podczas której prof. Zbigniew Łukasik odebrał z rąk wieloletniego Rektora moskiewskiej Uczelni – prof. Borisa A. Lowina regalia związane z honorowym tytułem, odbyła się 6 marca 2017 roku w Moskwie.

Tytuł doktora honoris causa jest najwyższą akademicką godnością, nadawaną przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki
i kultury.

Tytuł doktora honoris causa dla prof. Zbigniewa Łukasika przyznany został w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych Pana Profesora
i wkładu na rzecz budowania oraz rozwoju wielopłaszczyznowej wzajemnie korzystnej współpracy pomiędzy naszym Uniwersytetem i Moskiewskim Państwowym Uniwersytetem Transportu Kolejowego im. Imperatora Mikołaja II (MIIT).

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu posiada wieloletnią, sięgającą lat 90-tych XX wieku, historię współpracy z moskiewską Uczelnią, zarówno na płaszczyźnie naukowej wymiany wiedzy i doświadczeń, jak również realizacji wspólnych projektów i badań. Naczelnym celem współpracy obydwóch Uczelni jest zwiększenie poziomu internacjonalizacji programów edukacyjnych i zwiększenie liczby studentów zagranicznych, w tym także doktorantów. Od wielu lat Uczelnie uczestniczą w projektach międzynarodowych w ramach programów UE.

MIIT jest w Federacji Rosyjskiej jednym z liderów w realizacji strategii przygotowania kadr dla gospodarki państwowej, współpracuje z 145 uczelniami i firmami z 45 krajów świata. Obecnie w MIIT kształci się około 600 zagranicznych studentów z 30 krajów.

   

 

 


do góry
wyślij
drukuj