O uczelni
Aktualności
Kontakt

XIV Radomskie Targi Szkół Wyższych już za nami!

Newsy

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

wzorem lat ubiegłych uczestniczył

w XIV Radomskich Targach Szkół Wyższych,

które odbyły się 14 marca b.r. w radomskim klubie G2.

W tym roku zaproszenie do udziału w targach przyjęło 30 uczelni z kraju i z zagranicy, a imprezę odwiedziło ok 2 tys. osób z Radomia
i regionu. Uczestnicy mogli wziąć udział w wykładach dotyczących planowania kariery zawodowej oraz budowania własnego potencjału zawodowego. Wiedza ta jest niezwykle przydatna niezależnie od obranego kierunku studiów.

Targi zakończyły się szczególnym wyróżnieniem dla naszej Uczelni. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu został uhonorowany „wyróżnieniem Prezydenta Miasta Radomia za najciekawsze stoisko wystawiennicze uczelni radomskiej w ramach XIV Ogólnopolskich Targów Szkół Wyższych Radom 2017”.

 

 Władze Uczelni reprezentował prof. dr hab. inż. Wojciech Żurowski, - Prorektor ds. badań naukowych.

Maturzyści, którzy we wtorek odwiedzili nasze stoisko mogli na miejscu dowiedzieć się, jakie kierunki studiów oferuje Uniwersytet, a także zasięgnąć informacji o możliwościach zakwaterowania, pomocy materialnej oraz formach aktywności studenckiej. Mówiliśmy o naszych nowościach, czyli o kierunku lekarskim, mechatronice, agrochemii oraz transporcie i logistyce. Na przybyłych gości czekał także konkurs wiedzy o Uczelni. Uczniowie mieli do wyboru trzy poziomy trudności i mogli wygrać różne ciekawe nagrody. Niektórzy próbowali swoich sił w układance logicznej.

  

W tym roku na stoisku UTH Rad. mogliśmy obejrzeć pokazy przygotowane przez Katedrę Fizyki Wydziału Mechanicznego, która zaprezentowała pokazy fizyczne m. in. z cyklu podstawowych praw fizyki, czy zjawisk dotyczących przemian gazowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Natomiast przy stoisku Wydziału Sztuki młodzież mogła wydrukować dla siebie za pomocą drukarki 3D pierścionki „KOTKI” i gwizdki. Tegoroczni maturzyści mogli również podziwiać prace graficzne, modele z architektury wnętrz czy prace studentów malarstwa.

 

Osobom, które nie podjęły jeszcze wyboru dalszej ścieżki kształcenia staraliśmy się doradzić jak najlepsze rozwiązanie i zachęcić do wstąpienia w szeregi naszej Alma Mater.

Wszystkich zainteresowanych studiami na naszej Uczelni zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną POBIERZ.


 


do góry
wyślij
drukuj