O uczelni
Aktualności
Kontakt

VIII Radomski Piknik Naukowy już za nami!

Newsy

W minioną sobotę, 3 czerwca na Radomskim deptaku rządziła nauka! Dopisała nie tylko pogoda, ale także widzowie. W tym roku naszą Uczelnię reprezentowało wszystkie 8 Wydziałów. Uczestnicy mogli nie tylko podziwiać występy na scenie zaprezentowane przez studentów I roku kierunku Wychowania Fizycznego, ale również aktywnie brać udział w prezentowanych doświadczeniach przygotowanych przez nasz Uniwersytet.

 

(pokazy gimnastyczne przygotowali: Osowski Łukasz, Czubak Jacek, Stępniewski Bartosz, Szymczyk Krystian)

Na stoiskach Uczelni można było obejrzeć min. pokazy fizyczne i chemiczne. Wykładowcy wspólnie z uczestnikami przeprowadzali interesujące doświadczenia, np. przy stoiskach Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa chętni mogli przygotować dla siebie ciecz superlepką, czyli tzw. glut polimerowy, oraz obejrzeć zachwycające ogrody chemiczne. Odrębnie od całego Wydziału zaprezentował się Kierunek Wzornictwo. Niezależnie od wieku każdy mógł wziąć udział w zabawie przy projektowaniu ubrań oraz podziwiać prace przygotowane przez naszych studentów.

     

Na przybyłych gości czekał Konkurs Wiedzy o Polsce oraz Niemczech. Można było także rozwiązać ciekawe kalambury, krzyżówki czy test matematyczny. Nie zabrakło również nagród przy rozwiązywaniu łamigłówek. Uczestnicy, którzy odwiedzili stoisko Wydziału Sztuki mogli obserwować proces powstawania witraży oraz zapoznać się z najnowszą technologią druku 3D. Natomiast Wydział Transportu i Elektrotechniki min. dał uczestnikom możliwość sprawdzenia czasu reakcji w poszczególnych stresujących sytuacjach na drodze oraz przeprowadzał psychotesty.

          


Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję , że udowodniliśmy, że nauka nie musi być wcale ani nudna, ani trudna.

(fot. Justyna Podolska
studentka Wydziału Sztuki)

 

 


do góry
wyślij
drukuj