O uczelni
Aktualności
Kontakt

Historyczny sukces patentowy naszej Uczelni

Newsy

Z wielką dumą i radością informujemy, że nasz Uniwersytet po raz pierwszy w 67 - letniej historii Uczelni znalazł się w pierwszej dwudziestce (dokładnie na 13 - tym miejscu) wśród najlepszych jednostek w skali kraju pod względem liczby zgłoszonych do opatentowania wynalazków.

Wynik ten potwierdza opublikowany niedawno Roczny Ranking Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej za rok 2016.

Wynik ten to ogromny sukces naszej Uczelni, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogólną liczbę kilku tysięcy wszystkich podmiotów zgłaszających do opatentowania w Polsce wynalazki, w tym: przedsiębiorstw, instytucji i organizacji oraz osób prywatnych.

Zajmując tak wysoką lokatę nasz Uniwersytet wyprzedził z patentowym dorobkiem zgłoszeniowym 6 najlepszych uczelni z pierwszej dziesiątki uczelni akademickich wg rankingu PERSPEKTYW 2017.

Biorąc pod uwagę porównanie do podmiotów zagranicznych zgłaszających w Polsce swoje wynalazki do opatentowania to sukces nasz jest jeszcze większy – spośród państw tylko Stany Zjednoczone zgłosiły w 2016 r. do opatentowania w naszym kraju więcej wynalazków niż nasza Uczelnia. Za nami znalazły się takie kraje jak: Niemcy, Chiny, Japonia, Francja czy Wielka Brytania.

Wszystko to świadczy o jak najlepszej sytuacji i należytej atmosferze wokół zagadnień wynalazczości i ochrony patentowej na UTH Radom. Mamy nadzieję, że ten sukces przełoży się na jeszcze większą motywację, by w kolejnych latach utrzymać ten spektakularny wynik.
 

 


do góry
wyślij
drukuj