Ambasada USA zaprasza na spotkanie „Careers of the Future: Robotyka”

Ambasada USA w Warszawie zaprasza uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych pracą w dziedzinie robotyki na spotkanie „Careers of the Future: Robotyka” prowadzone przez Konrada Aleksiejuka, konstruktora elektronika w Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Wydarzenie odbędzie się online na platformie ZOOM w środę 14 kwietnia br. o godz. 18:00.

Gość spotkania opowie o swojej pracy, sukcesach i wyzwaniach, z którymi musiał się zmierzyć w swojej karierze. W rozmowie przedstawi swoją pasję do robotów i misji kosmicznych.

Spotkanie poprowadzi Piotr Wróbel, Kierownik Pracowni Wydarzeń w Centrum Nauki Kopernik. Partnerem spotkania jest Koło Naukowe Robotyków Politechniki Warszawskiej.

REJESTRACJA:
Zgłoszenia od osób zainteresowanych przyjmowane są do 13 kwietnia br. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz:  https://forms.gle/KDCkkUdooCX5niNd9

Liczba miejsc ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Więcej informacji: [TUTAJ]

Konrad Aleksiejuk – od trzech lat konstruktor elektronik w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Zaangażowany zarówno w projekty badawczo-rozwojowe, jak i opracowywanie instrumentów naukowych na misje kosmiczne. Zajmował się między innymi testami symulującymi lądowanie w warunkach mikrograwitacji, opracowywaniem algorytmów sterowania robotami kosmicznymi oraz opracowywaniem koła filtrów będącego częścią koronografu w misji Proba-3.

Piotr Wróbel – od ponad 10 lat pracuje w Centrum Nauki Kopernik, gdzie obecnie jest kierownikiem w Pracowni Wydarzeń. W swojej pracy między innymi zarządza i koordynuje zespoły projektowe, kreuje i organizuje wydarzenia, a od 2020 roku szuka i wdraża rozwiązania, które pozwalają na popularyzację nauki również zdalnie.