Biblioteka Główna UTH Rad. włączona do ogólnokrajowej sieci bibliotecznej

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab.  Piotr Gliński

włączył Bibliotekę Główną Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu

do ogólnokrajowej sieci bibliotecznej.

Wniosek Biblioteki Głównej UTH Radom został wcześniej pozytywnie zaopiniowany przez departament merytoryczny i Bibliotekę Narodową.

W skład ogólnokrajowej sieci bibliotecznej wchodzą biblioteki publiczne oraz inne biblioteki włączone decyzją ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Biblioteki wchodzące w skład sieci bibliotecznej obowiązane są do współdziałania w zakresie:

• gromadzenia, opracowywania, przechowywania i udostępniania zbiorów
  • sporządzania i rozpowszechniania informacji bibliograficznych i dokumentacyjnych
  • działalności naukowo-badawczej oraz dokształcania i doskonalenia zawodowego pracowników bibliotek
  • wymiany oraz przekazywania materiałów bibliotecznych i informacji.