Dr hab. Łukasz Rudecki, prof. UTH Rad. dyrektorem do spraw artystycznych MCSW „Elektrownia”

Z radością informujemy, że dr hab. Łukasz Rudecki, prof. UTH Rad., prodziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, objął funkcję dyrektora do spraw artystycznych Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

Dr hab. Łukasz Rudecki, prof. UTH Rad., jest absolwentem Katedry Sztuki Politechniki Radomskiej. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w Pracowni Malarstwa prof. Aleksandra Olszewskiego oraz Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Krzysztofa Wyznera. Na swoim koncie ma 12 wystaw indywidualnych w wielu miastach. Uczestniczył w ok. 70 wystawach zbiorowych, na których był trzykrotnie nagradzany. Jest również autorem murali przedstawiających obrazy Jacka Malczewskiego w Radomiu.