Działamy dla studentów i pracowników z niepełnosprawnością

Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów z niepełnosprawnością na naszej Uczelni powołano Biuro Osób Niepełnosprawnych, którym kieruje Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych. Podmiotem wszelkich działań naszego Biura jest student z niepełnosprawnością, zaś celem tych działań przede wszystkim stworzenie osobom niepełnosprawnym przyjaznego funkcjonowania w roli studenta na równych prawach z innymi. Staramy się zapewniać studentom z niepełnosprawnością pełne uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych, badaniach naukowych, w życiu społecznym, kulturalnym i sportowym. Wspieramy  proces kształcenia specjalistycznymi konsultacjami w zakresie  logopedii, socjoterapii, psychologii. Pragniemy naszą działalnością wspierać również pracowników i wykładowców naszej Uczelni, udostępniając szereg wskazówek do pracy ze studentem niepełnosprawnym, jak również ze szczególnymi potrzebami. W tym celu stworzona została na stronie Uniwersytetu Technologiczno -Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu zakładka Student z niepełnosprawnością, która zawiera szereg przydatnych informacji, zarówno dla studenta, jak i pracowników.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Biura na BON – Student (uniwersytetradom.pl)

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą i pomocą zapraszamy serdecznie do kontaktu.

a.blazej-olszewska@uthrad.pl

i.olczak@uthrad.pl