II miejsce w międzynarodowym konkursie filmowym dla studentek filologi angielskiej

W poniedziałek 15 listopada  studenci drugiego i trzeciego roku filologii angielskiej uczestniczyli w międzynarodowej konferencji pt. ‘Integrating telecollaboration and project-based learning in Foreign Language classes’ w ramach projektu „Stepping up to Global Challenges, Learning English While Fighting COVID19” koordynowanego przez mgr Magdalenę Dygałę.

Podczas konferencji poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu filmowego.

W skład Jury II etapu konkursu wchodzili wykładowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie oraz autorzy książek z Wielkiej Brytanii i USA (Jon Hird, John Huges, Kieran Donaghy, Rob Howard).

Jest nam bardzo miło poinformować, że studentki II roku filologii angielskiej: Izabela Siek , Klaudia Kielska, Oliwia Liwińska, Agnieszka Protasiuk, Weronika Lis

zdobyły II miejsce w międzynarodowym konkursie filmowym.  Nagrodą główną są vouchery na kwotę 100 euro na osobę (I miejsce), 50 euro (II miejsce).

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich filmów:

1 miejsce:

2 miejsce:

Projekt „Stepping up to Global Challenges, Learning English While Fighting COVID19” poświęcony był nauce języka angielskiego poprzez działania na rzecz walki z izolacją oraz promowaniu  odpowiedzialnego zachowania podczas tworzenia filmów i plakatów w języku angielskim. Przedsięwzięcie zapewniło studentom możliwość ćwiczenia języka angielskiego poprzez zadania projektowe z wykorzystaniem platform cyfrowych. Efektem końcowym projektu będzie publikacja e- książki. Planowany termin publikacji: styczeń 2022 r.

Podczas ostatniego zadania projektowego studenci filologii wraz ze studentami z Uniwersytetu Ege z Turcji oraz Politechniki Viseu z Portugalii, stworzyli filmiki, które wzięły udział w międzynarodowym konkursie filmowym. Celem konkursu było ukazanie, iż wszyscy jesteśmy obywatelami świata, borykamy się z tymi samymi lękami, a komunikowanie się w języku angielskim zbliża ludzi i ostrzega innych przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Serdecznie gratulujemy!