INŻYNIERKI 4.0

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji programu edukacyjnego Siemensa „Inżynierki 4.0”, skierowanego do studentek uczelni technicznych.

„Inżynierki 4.0” to szansa na nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych, a nawet uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach branży przemysłowej dla najlepszych studentek. Ubiegłoroczne laureatki zostały m.in. panelistkami Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Podczas warsztatów ogłoszony zostanie też konkurs, w którym uczestniczki będą mogły wygrać certyfikowane szkolenia w firmie KUKA oraz mentoring w Siemensie. Dla studentek, które ukończą cały program, przewidziana jest też możliwość zwiedzania fabryki Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Jaworze. Zakład produkuje czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz baterie elektryczne do samochodów osobowych Mercedes-Benz i działa w duchu założeń Industry 4.0.

Patronat nad projektem edukacyjnym „Inżynierki 4.0” objęły:

• Ministerstwo Rozwoju, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
  • Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Partnerami programu zostały firmy KUKA oraz Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Program zakłada zwiększanie kompetencji cyfrowych młodych kobiet w obszarze Industry 4.0. Jest skierowany do studentek polskich uczelni technicznych, które planują związać swoją przyszłość z zawodem inżyniera. Spośród zgłoszonych kandydatek organizatorzy zakwalifikują do programu 30 najlepszych studentek, na które czekają warsztaty prowadzone przez członków Zarządu Siemens oraz ekspertów firm partnerskich z zakresu technologii przemysłowej. Tematyka zajęć obejmować będzie zarówno wiedzę specjalistyczną z zakresu Industry 4.0, jak i dziedziny związane z rozwojem osobistym na rynku pracy.

Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej informacji i rejestracja do programu www.siemens.pl/inzynierki40.

Kontakt:

Aleksandra Koroniak, Omega Communication