Jest pierwszy numer uczelnianego czasopisma „Kurier Uniwersytecki”!

W imieniu JM Rektora i Kolegium Redakcyjnego „Kuriera Uniwersyteckiego” serdecznie zapraszamy do lektury periodyku, który będzie ukazywał się w wersjach: on-line i papierowej.

Redakcja czasopisma z wielką radością przyjęła decyzję Rektora prof. Sławomira Bukowskiego o wznowieniu wydawania naszego kwartalnika. Jesteśmy też przekonani, że nasi Czytelnicy również będą usatysfakcjonowani. Od początku powstania czasopisma (pierwszy numer ukazał się w 2000 roku; ogółem edytowano 43 numery, ostatni w 2013 roku) jego główną rolą było dokumentowanie wydarzeń z życia uczelni. Ten charakter informacyjno-kronikarski chcemy zachować. Poza tym jego formuła doskonale wpisuje się w działania promocyjne Uniwersytetu. Pismo nie ma charakteru opiniotwórczego, niemniej interesujące wypowiedzi na temat uczelni, czy szeroko pojętego szkolnictwa wyższego w Polsce i na świecie będą zawsze mile widziane. Nieznacznym zmianom uległ layout czasopisma. Wszystko to ma służyć prezentowaniu treści w sposób jak najbardziej atrakcyjny.

Życzymy przyjemnej lektury! – przejdź do strony czasopisma

Wojciech Bielawski
naczelny redaktor