KONKURS WIEDZY O PRAWIE – profesje prawnicze w Polsce

W dniu 28 lutego 2020 r. (piątek) o godzinie 10:00 na Auli Głównej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu odbył się KONKURS WIEDZY O PRAWIE nt. profesji prawniczych w Polsce. Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich z regionu radomskiego. Udział w konkursie zgłosiło 171 uczniów z Radomia i regionu radomskiego.

Celem konkursu była promocja prawa, kształtowanie wiedzy prawniczej oraz rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o prawie i zawodach prawniczych. Udział w konkursie był dobrowolny i nieodpłatny. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 40 pytań.

Po zakończeniu pisania pierwszej tury wyłoniono dwa pierwsze miejsca, natomiast trzecie miejsce i wyróżnienia zostały rozstrzygnięte w ramach drugiej rundy, składającej się z 15 pytań.

Zwycięzcami konkursu zostały następujące osoby:

I. PIERWSZE MIEJSCE: Mazur Zuzanna, z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu,

II. DRUGIE MIEJSCE: Zych Angelika, z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu,

III. TRZECIE MIEJSCE: Dzikowska Katarzyna, Zespół Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” w Grójcu.

W związku z tym, że dwie osoby ponownie uzyskały tą samą liczbę punktów, komisja postanowiła wyróżnić sześć osób.

Wyróżnienia otrzymali:

1. Michalczewska Martyna, XI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Radomiu;
  2. Rejmer Jan, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Przysusze;
  3. Rozińska Wiktoria, X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Radomiu;
  4. Stępień Magdalena, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu;
  5. Świerczyńska Weronika, VII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomiu;
  6. Ziętek Weronika, V Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Radomiu.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali:

• Rektor Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik,
  • Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH Rad.

Na laureatów konkursu czekały atrakcyjne nagrody:

• Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali zaproszenie do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu od Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Adama Bielana.

Nagrody rzeczowe ufundowali:

• Kancelaria Radców Prawnych Kalita, Karpeta, Karolak i Wójcik s.c.,
  • Kancelaria Prawa Gospodarczego Kazimierz Wlazło i Aneta Guza – Wójtowicz Spółka Partnerska Radców Prawnych,
  • Kancelaria Radcy Prawnego Karola Sońty.

Organizatorem wydarzenia był Wydział Prawa i Administracji naszego Uniwersytetu.