Kształcenie w zakresie elektromobilności w UTH Radom ze wsparciem Komisji Europejskiej.

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu współpracując z firmami oraz uczelniami z Unii Europejskiej uzyskało grant na finansowanie projektu E-Drivetour.

E-Drivetour jest to unikalny w skali europejskiej program edukacyjny, który umożliwi naszym studentom poszerzenie kompetencji inżynierskich w zakresie pojazdów zasilanych elektrycznie. Projekt zakłada, że międzynarodowa grupa studentów, nauczycieli oraz przedstawicieli przemysłu będzie wspólnie pracować, aby podnieść swoje kompetencje w obszarze szeroko rozumianej elektromobilności. Studenci UTH Radom uzyskają unikalną możliwość doskonalenia kompetencji inżynierskich w zakresie pojazdów zasilanych elektrycznie. W ramach projektu przewidziane są dwa 14-dniowe kursy, z których pierwszy odbędzie się w Salonikach, a drugi w Radomiu. Nasi studenci będą współpracować z rówieśnikami z Grecji oraz Rumunii. Mobilność wszystkich studentów i związane z tym koszty zakwaterowania zostaną pokryte ze środków projektu. Dodatkowo nasi studenci uzyskają możliwość odbycia krótkoterminowych praktyk u zagranicznych przedsiębiorców m.in.: Cerca Trova – Bulgaria, eZee Europe – Belgium, Inteligg – Greece, eProInn – Italy oraz Vedecom – Francja. Związane z tym koszty będą również sfinansowane ze środków projektu.

Rozpoczęcie kursu przewidziano w semestrze letnim 2022 roku.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej naszego projektu https://www.edrivetour.eu/. Koordynatorem projektu w UTH Radom jest dr hab. inż. Krzysztof Górski, prof. UTH Radom. Zapytania ws. projektu proszę kierować na adres: krzysztof.gorski@uthrad.pl