MEiN dofinansuje 5 projektów UTH Rad.

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki

otrzymał dofinansowanie na realizację 5 projektów,

w tym:

w ramach Programu Doskonała Nauka dofinansowanie uzyskały:

• Projekt : „IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa Gospodarka światowa – wyzwania XXI wieku”. Kierownik projektu: dr hab. Marzanna Lament, prof. UTH Rad. z Wydziału Ekonomii i Finansów.

Wartość dofinansowania projektu: 36 000 zł. Czas trwania projektu: 1.09.2021 r.-28.02.2022 r.

• Projekt pt. Monografia: „Remanufacturing and Advanced Machining Processes for New Materials and Components”. Kierownik projektu: dr hab. inż. Mirosław Rucki, prof. UTH Rad. z Wydziału Mechanicznego. W ramach projektu sfinansowany zostanie otwarty dostęp (Open Access) do międzynarodowej monografii wydanej przez wydawnictwo Taylor & Francis.

Wartość dofinansowania projektu: 72 000 zł. Czas trwania projektu: 1.09.2021 r.-28.02.2022 r.

• Projekt pt. ” Wydanie monografii naukowej: “Prospects and challenges of entities development in world economy”. Kierownik projektu: dr hab. Marzanna Lament, prof. UTH Rad. z Wydziału Ekonomii i Finansów. Publikacja dotyczy perspektyw i głównych wyzwań stojących przed gospodarką światową. Łączy zagadnienia związane z sektorem przedsiębiorstw i instytucjami finansowymi, wskazując na szanse i zagrożenia ich rozwoju. Monografia zostanie wydana w języku angielskim przez wydawnictwo znajdujące na liście Ministerstwa Edukacji i Nauki w formie papierowej oraz udostępniona w trybie otwartym w internecie.

Wartość dofinansowania projektu: 18 000 zł. Czas trwania projektu: 1.09.2021 r.-28.02.2022 r.

–  w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki:

• Projekt  pt. ” Nauka przez zabawę” przygotowany przez mgr Katarzynę Kośmińską z Działu Obsługi Badań Naukowych i Projektów Unijnych. Projekt skierowany jest do 120 uczniów szkół podstawowych (klas I-VIII) z Radomia i subregionu radomskiego. Zajęcia będą realizowane w 6 blokach tematycznych z zakresu: chemii, matematyki, prawa, fizyki, sztuki oraz turystyki.

Wartość dofinansowania projektu: 142 177 zł. Czas trwania projektu: 1.12.2021 r.-30.11.2023 r.

• Projekt  pt. ” Sportowa integracja młodzieży z Radomia i powiatu radomskiego ze studentami I roku UTH Rad.”. Kierownik: mgr Piotr Bartnik ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Projekt zakłada organizację turniejów dla uczniów klas maturalnych ze szkół Radomia i okolic w konfrontacji ze studentami I roku UTHRad. w następujących grach zespołowych: futsal, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, koszykówka kobiet i mężczyzn oraz piłka ręczna kobiet i mężczyzn.

Wartość dofinansowania projektu: 120 496 zł. Czas trwania projektu: 1.09.2021 r.-28.02.2022 r.

Powyższe projekty zostały przygotowane przez osoby merytoryczne przy ścisłej współpracy z pracownikami Działu Obsługi Badań Naukowych i Projektów Unijnych.