Mój doktorat w 180 sekund

2. edycja konkursu “Mój doktorat w 180 sekund” Europa Środkowa: rozgrywki krajowe

Już drugi rok z rzędu Instytut Francuski w Polsce organizuje konkurs “Mój doktorat w 180 sekund” w rejonie Europy Środkowej. Uczestnicy będą mieli za zadanie przedstawić w języku francuskim temat swojego doktoratu nie dłużej niż w 3 minuty, przekonując jurorów i publiczność!

Konkurs “Mój doktorat w 180 sekund” istnieje od 2012 roku i odbywa się dziś w blisko 30 krajach. Jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania ich pracy naukowej szerokiej publiczności, tłumacząc skomplikowane zagadnienie w prosty sposób. Od matematyki do literatury, poprzez biologię czy architekturę, wszystkie dziedziny są mile widziane. Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 180 sekund z zegarkiem w ręku i mogą posługiwać się tylko jednym slajdem. Wygrywa ten, kto będzie najbardziej zrozumiały i przekonujący, poczucie humoru także dozwolone!

W 2019 roku 24 młodych naukowców z Austrii, Węgier, Polski, Czech i Słowacji wzięli udział w rozgrywkach krajowych. 13 spośród nich zakwalifikowało się do finału Europy Środkowej. W tym roku laureat tego finału weźmie udział w finale międzynarodowym, który odbędzie się we wrześniu 2020 w Paryżu. Pozostali laureaci wskazani przez jurorów i publiczność otrzymają nagrody ufundowane przez Ambasadę Francji w Polsce oraz partnerów konkursu.

• 20 lutego 2020 – termin przesyłania zgłoszeń do udziału w konkursie
  • 20 marca – polskie rozgrywki krajowe w Warszawie
  • koniec maja – finał Europy Środkowej w Krakowie
  • koniec września – międzynarodowy finał w Paryżu

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej https://www.institutfrancais.pl/fr/MT180.