“Mój zawód, moja przyszłość” prezentacja UTH Rad. w szkołach

Informujemy, że rozpoczęła się kolejna edycja spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych dotyczących możliwości rozwoju ścieżki kariery w Radomiu.

Celem spotkań jest prezentacja potencjału gospodarczego miasta oraz uświadomienie przyszłym studentom, jak wiele szans niesie ukończenie studiów na kierunkach technicznych.

W ramach cyklu spotkań pt. „Mój zawód, moja przyszłość” pracownicy UTH Rad. wraz z przedstawicielami miasta i firm radomskiego przemysłu prezentują zapotrzebowanie na rynku pracy w naszym mieście na podstawie oferty kształcenia Uniwersytetu.

Mocnymi argumentami obalamy mit, że Radom nie jest atrakcyjnym miejscem do pracy i życia. Udowadniamy, że nasz region to prężnie rozwijający się ośrodek akademicki i gospodarczy.

Spotkania, które odbywają się w ramach tego projektu, są szansą, aby spotkać się z przedstawicielami znanych w regionie radomskim firm, często będącymi absolwentami naszej Uczelni, odnoszącymi sukcesy w swojej branży. Biorą w nich udział również przedstawiciele wydziałów technicznych Uniwersytetu (Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki, Mechanicznego oraz Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa ). Firmy przedstawiają możliwości podjęcia pracy, a przedstawiciele Uczelni informują, jak podnieść swoje kwalifikacje i atrakcyjność na rynku pracy poprzez studiowanie określonego kierunku.

Obecnie do najbardziej poszukiwanych zawodów należą m.in.

• automatyk,
  • elektronik / elektromechanik,
  • inżynier urządzeń sterowania ruchem kolejowym,
  • konstruktor maszyn i urządzeń,
  • kontroler jakości,
  • mechatronik,
  • monter precyzyjny,
  • operator maszyn i urządzeń sterowanych numerycznie,
  • programista,

Uniwersytet w Radomiu umożliwia uzyskanie wykształcenia niemal we wszystkich z wymienionych zawodów, co potwierdza atrakcyjność naszej Uczelni, miasta i działających w nim firm. To istotny dowód na to, że nie trzeba wyjeżdżać, aby zdobyć wykształcenie.