VI edycja Konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego

W imieniu Kapituły Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu na najwybitniejsze dzieło z zakresu nauk humanistycznych.

źródło: www.uni.lodz.pl

Kolejny raz Kapituła Konkursu będzie oceniać i nagradzać najlepsze dzieła naukowe z zakresu szeroko ujętej humanistyki. Prace do konkursu mogą zgłaszać uczelnie, wydziały, instytuty PAN, wydawnictwa naukowe i inne instytucje naukowe. Każda z tych jednostek może przesłać jedną pracę, która została opublikowana w 2019 r. Spośród nich kpituła wybierze pięć dzieł nominowanych do nagrody. Nominacje zostaną ogłoszone we wrześniu 2020 r. Jedna z prac uznana przez Kapitułę za najlepszą, otrzyma nagrodę w wysokości 50 000 zł. Wręczenie dyplomów autorom nominowanych dzieł oraz ogłoszenie Laureata Nagrody nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 29 listopada 2020 r. w Filharmonii Łódzkiej.

Prace należy zgłaszać do 3 kwietnia 2020 r.

Nagroda została ustanowiona, by regularnie dawać dowód na istnienie niezwykle silnej grupy polskich naukowców zajmujących się na co dzień humanistyką we wszystkich jej odmianach. Bywa, że wybitne prace z zakresu nauk humanistycznych pozostają niezauważone, podczas gdy ich potencjał naukowy jest ogromny.