Ogólnopolska akcja profilaktyczna “Zdrowie pod Kontrolą”

W dniu 13 listopada 2021 r. pod patronatem JM Rektora UTH Radom – prof. dr hab. Sławomira Bukowskiego odbyła się ogólnopolska, cykliczna akcja profilaktyczna „Zdrowie pod kontrolą”. Jej inicjatorami byli studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland z oddziału Radom we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Celem wydarzenia było podniesienie świadomości społeczeństwa z zakresu zdrowia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Podczas jesiennej edycji studenci medycyny, powracając do stacjonarnej wersji wydarzenia, wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego, przygodnego stężenia glukozy we krwi czy zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Udzielali również porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy.

W akcji mieli swój udział także najmłodsi- dzięki “Szpitalowi Pluszowego Misia” dzieci miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.