Pierwsi absolwenci Wydziału Prawa i Administracji dostali się na wymarzone aplikacje prawnicze

W piątek, 9 października br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu odbyło się spotkanie Władz Dziekańskich WPiA z absolwentami kierunku Prawo, którzy zdali egzaminy na aplikacje prawnicze.
W tym roku mury naszej uczelni, po raz pierwszy, opuściła grupa przyszłych prawników. Jak zauważyła prof. Joanna Smarż – dziekan Wydziału WPiA, ogromnym sukcesem jest to, że aż 63% naszych absolwentów przystępujących do egzaminu na wybraną przez siebie aplikację prawniczą uzyskało pozytywny wynik i zostało przyjętych.
Łącznie na aplikacje dostało się 10-u naszych absolwentów, w tym największą popularnością cieszyła się aplikacja adwokacka, na którą zdało 6 osób, następnie notarialna, na którą dostało się 2 osoby i po jednej osobie zdało na aplikację komorniczą i radcowską.
Powodem do szczególnej dumy jest fakt, że jedna z absolwentek naszego Wydziału zdająca na aplikację notarialną uzyskała najlepszy wynik w Izbach Warszawskiej i Lubelskiej. Jest to niewątpliwie sukces w skali całej Polski.
Życząc dalszych sukcesów na drodze rozwoju kariery zawodowej, pamiątkowe listy gratulacyjne oraz okolicznościowe upominki nowo przyjętym aplikantom wręczali:
dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH – dziekan WPiA oraz dr Paweł Śwital – prodziekan.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym absolwentom i życzymy dalszych sukcesów.

fot. Radio Plus Radom/Weronika Chochoł