Posiedzenie Rady Patronackiej Uniwersytetu

W dniu 13 lipca br. w sali Senatu naszej Uczelni odbyło się posiedzenie reaktywowanej Rady Patronackiej Uniwersytetu.

Rektor wyjaśnił zaproszonym gościom, że podstawowym celem reaktywowania Rady jest stworzenie trwałych powiązań pomiędzy sferą badawczą, przemysłem, biznesem, władzami lokalnymi a Uczelnią. Założenia te przekładają się na szeroko rozumianą współpracę w zakresie budowania społeczeństwa innowacyjnego oraz tworzenie pozytywnego wizerunku zarówno Uczelni, jak i miasta oraz regionu radomskiego.

Podczas posiedzenia Rady zostało wybrane nowe Prezydium Rady Patronackiej na kadencję do 30 czerwca 2025 roku w następującym składzie:

• Pan Marek Suski – Przewodniczący
  • Pan Andrzej Kwiecień – Wiceprzewodniczący
  • Pani Anna Szczygielska – Wiceprzewodniczący

Pan poseł Marek Suski podziękował za powierzenie mu zaszczytnej funkcji Przewodniczącego Rady Patronackiej. Oświadczył również, że liczy na pełne zaangażowanie wszystkich członków Rady w jej prace, które pozwolą na kreowanie pozytywnego wizerunku Uniwersytetu. Sam oznajmił, iż cieszy go możliwość współpracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, na rzecz radomskiego Uniwersytetu.

W dalszej części posiedzenia Rektor przedstawił członkom Rady aktualnej sytuację Uczelni. Omówił, jakie nowe kierunki zostały utworzone na Uniwersytecie, przedstawił szeroki zakres współpracy Uczelni z wieloma jednostkami, w tym również zagranicznymi.

JM Rektor poinformował także członków Rady, że przed Uniwersytetem, poza utrzymaniem i dalszym kształceniem na kierunku lekarskim, stoi jedno z największych wyzwań czyli ewaluacja dyscyplin. Podkreślił, że będzie to czas wytężonej pracy, by Uczelnia wypadła w niej jak najlepiej i otrzymała, jak najlepsze kategorie, gwarantując jej utrzymanie statusu uczelni akademickiej oraz praw doktoryzowania i habilitowania.

Następnie Rektor w imieniu własnym oraz całej wspólnoty akademickiej podziękował członkom Rady za dotychczasową pomoc, za zaangażowanie w rozwój Uniwersytetu i poprosił o dalszy udział i wsparcie w działaniach Uczelni.

Na zaproszenie Rektora do udziału w pracach Rady odpowiedziały następujące osoby:

1. Pan Stanisław Karczewski – Senator Rzeczypospolitej Polskiej,
  2. Pani Anna Kwiecień – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  3. Pan Andrzej Kosztowniak – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  4. Pan Mirosław Maliszewski – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  5. Pani dr Katarzyna Kalinowska – Wiceprezydent miasta Radomia,
  6. Pani Kinga Bogusz – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu,
  7. Pan Zdzisław Maszkiewicz – Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska,
  8. Pan Leszek Ruszczyk – Dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu,
  9. Pan Zbigniew Banaszkiewicz – Wiceprezes Zarządu RADKOM Sp. z o.o.,
  10. Pan Łukasz Białczak – Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej,
  11. Pan Mariusz Gil – Prezes Zarządu TECHMATIK S.A.,
  12. Pan Piotr Kotwicki – Dyrektor ds. pracowniczych ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o.,
  13. Pani Izabela Seweryn – Kanclerz Loży Radomskiej, Wiceprezes Zarządu Business Centre Club,
  14. Pan Leszek Sikora – Prezes Zarządu ITM Poland Sp. z o.o.,
  15. Pan Tomasz Skura – Prezes Zarządu, Dyrektor ds. lecznictwa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu,
  16. Pani Anna Szczygielska – Członek Zarządu Zakładów Automatyki „KOMBUD” S.A.,
  17. Pan Stefan Tatarek – Prezes Zarządu Centrum Zaopatrzenia Energetyki „ELTAST” Sp. z o.o.,
  18. Pan Mateusz Tyczyński – Wiceprezydent Miasta Radomia,
  19. Pan Jerzy Zawodnik – Wiceprezydent Miasta Radomia,
  20. Pan Paweł Szczeszek – Prezes Zarządu ENEA S.A.,
  21. Pan Tomasz Siwak – Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych ENEA S.A.