Pracownicy Uczelni wyróżnieni Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki w Dniu Nauki Polskiej

Pracownicy Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki UTH Radom wyróżnieni Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki w Dniu Nauki Polskiej

Z ogromną satysfakcją informujemy, że pięciu pracowników naszej Uczelni

• prof. dr hab. inż. Janusz Dyduch
  • prof. dr hab. inż. Jerzy Kisilowski
  • dr hab. inż. Mieczysław Kornaszewski, prof. UTH Rad.
  • dr hab. inż. Waldemar Nowakowski, prof. UTH Rad.
  • dr hab. inż. Roman Pniewski, prof. UTH Rad.

otrzymało prestiżową Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki w Dniu Nauki Polskiej, który obchodzony jest 19 lutego. Nagrody zostały przyznawane w 5 kategoriach – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku. Naukowcy pracujący na Wydziale Transportu, Elektrotechniki i Informatyki UTH w Radomiu otrzymali nagrodę za znaczące osiągnięcia wdrożeniowe. W tej kategorii przyznano 10 nagród indywidualnych i zespołowych. W gronie wyróżnionych osób znaleźli się, oprócz pracowników naszej Uczelni, również naukowcy z Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Politechniki Warszawskiej, Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Łącznie w tej kategorii nagrody otrzymało 26 osób.

Nagroda Ministra Edukacji i Nauki została przyznana pracownikom naszej Uczelni za uzyskane rezultaty w projekcie naukowo-badawczym pt.:  „System gromadzenia danych eksploatacyjnych i analizy niezawodności i bezpieczeństwa układów automatyki kolejowej”. Projekt był realizowany w latach 2015-2018 w Centrum Eksploatacji i Bezpieczeństwa Transportu w ramach umowy nr PBS3/A6/29/2015 finansowanej ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Celem projektu była optymalizacja działań i kosztów związanych z procesem utrzymania i diagnostyki systemów automatyki kolejowej oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

Informacje na temat święta jakim jest Dzień Nauki Polskiej, wraz z listą laureatów, dostępne są na stronie MEiN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/swietujemy-dzien-nauki-polskiej, natomiast obszerna relacja z wręczenia nagród pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=PJ-V9qQHOsQ