Wyróżnienie prof. dr hab. Ryszarda Świetlika

Z wielką radością i dumą społeczność Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu przyjęła wiadomość o powołaniu profesora dra hab. Ryszarda Świetlika z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa w skład Zespołu Analizy Spektralnej Komitetu Chemii Analitycznej działającego w ramach Polskiej Akademii Nauk.

Powołanie prof. R.Świetlika do Komitetu Chemii Analitycznej PAN

Pan Profesor Ryszard Świetlik jest powszechnie szanowanym i znanym specjalistą z zakresu chemii analitycznej, metrologii i analizy śladowej zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Jako wieloletni pracownik badawczo-dydaktyczny Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa miał nieoceniony wkład w rozwój zarówno Wydziału jak i zainicjowanie i rozwój badań naukowych związanych z szeroko rozumianą chemią środowiska. Liczne publikacje w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych dotyczą przede wszystkim wykorzystania absorpcyjnej spektrometrii atomowej w analizie specjacyjnej metali ciężkich oraz migracji i losu tej grupy toksycznych metali w środowisku.

Jest nam niezmiernie miło, że wkład Profesora w rozwój nauki został doceniony przez Prezydium Polskiej Akademii Nauk, które uchwałą z dnia 20 maja 2020 powołało prof. dr hab. Ryszarda Świetlika na członka Zespołu Analizy Spektralnej Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!