prof. dr hab. Tadeusz Bojarski

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci

Śp.
prof. dr hab. Tadeusza Bojarskiego

wybitnego specjalisty w dziedzinie prawa karnego,
wieloletniego pracownika Katedry Prawa Wydziału Ekonomicznego, a następnie Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych naszej Uczelni,
autora licznych monografii i podręczników akademickich z zakresu prawa karnego, prawa wykroczeń, prawa karnego nieletnich i prawa karnego skarbowego,
organizatora wielu konferencji naukowych,
wychowawcy wielu pokoleń prawników i administratywistów.

Śp. prof. Tadeusz Bojarski ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1969 roku na podstawie rozprawy pt. Przestępstwo naruszenia miru domowego otrzymał stopień naukowy doktora nauk prawnych, a w styczniu 1980 roku  na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Odmiany podstawowych typów przestępstw w polskim prawie karnym uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych.

W 1993 roku uzyskał tytuł naukowy profesora nauk prawnych.

Prof. Bojarski od lat związany był Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie pełnił funkcje:

• Dyrektora Instytutu Prawa Karnego UMCS (1981–1996),
  • Kuratora Zakładu Postępowania Karnego i Kryminalistyki (1983–1985),
  • Kierownika Zakładu Prawa Karnego i Kryminologii UMCS (od 1992).

W latach 1996–1999 był dziekanem Wydziału Prawa i Administracji tej Uczelni.

Rodzinie oraz najbliższym Pana Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia.