prof. Ryszard Świetlik redaktorem wydania specjalnego „Chemical Distribution of Heavy Metals in Air and Health Risk Assessment”.

Z wielkim zadowoleniem przyjęliśmy informację, że Pan Prof. dr hab. Ryszard Świetlik z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa został redaktorem wydania specjalnego międzynarodowego czasopisma Toxics (IF = 3,27), zatytułowanego „Chemical Distribution of Heavy Metals in Air and Health Risk Assessment”.

Celem wydawnictwa jest zebranie publikacji dotyczących aktualnego stanu badań w zakresie form występowania metali ciężkich w powietrzu, z uwzględnieniem metodologii badań i możliwości wykorzystania wiedzy o specjacji metali do oceny zagrożenia zdrowia ludzi. Bardziej szczegółowy zakres tematyczny jak i wymagania dotyczące nadsyłanych manuskryptów są zamieszczone w witrynie: https://www.mdpi.com/

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką pracowników i studentów naszego Uniwersytetu, a w szczególności  Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa do skorzystania z możliwości opublikowania wyników swojej pracy w tym czasopiśmie lub zapoznania się z wieloma interesującymi publikacjami naukowymi.