Spotkanie Interesariuszy Wydziału Prawa i Administracji UTH Radom

W piątek 12 lutego br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu odbyło się spotkanie Rady Interesariuszy Zewnętrznych, działających przy Wydziale Prawa i Administracji radomskiej uczelni. Powołana przez Dziekana Wydziału Rada Interesariuszy stanowi dobrowolne ciało opiniodawczo-doradcze i konsultacyjne powoływane w trosce o zapewnienie studentom najwyższych standardów kształcenia. Złożona jest ona z przedstawicieli środowisk prawniczych i gospodarczych oraz instytucji publicznych. Do zadań nowo powołanej Rady należy m.in. konsultowanie nowych kierunków i programów kształcenia podejmowanych w ramach Wydziału, prezentowanie planowanych zmian w podejściu do kształcenia studentów na poszczególnych kierunkach a także, co jest szczególnie ważne, umożliwianie studentom odbywania wysokiej jakości praktyk dyplomowych. W ciągu roku zaplanowanych jest kilka spotkań członków Rady z władzami Wydziału, jego pracownikami oraz ze studentami. Rada Interesariuszy WPiA liczy łącznie 20 podmiotów. Podczas spotkania, umowy podpisali przedstawiciele następujących podmiotów:
  • Marzena Giermakowska – notariusz
  • Waldemar Trelka – Starosta Radomski
  • Mateusz Tyczyński – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia
  • dr Ewa Markowska-Bzducha – Wójt Gminy Wolanów
  • Marcin Gierczak– dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu
  • Łukasz Białczak – Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej
  • Katarzyna Russ – Dyrektor Zarządzająca Auto – Gaz Centrum w Radomiu
  • W imieniu Władz Uczelni umowę podpisała dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH Rad. – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji