Studenci filologii angielskiej laureatami nagrody „The School of Excellence”

Z radością informujemy, że studenci kierunku filologia angielska, prowadzonego na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym UTH Rad. oraz uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu otrzymali nagrodę „The School of Excellence” za zaangażowanie w projekcie klimatycznym „Climate Action Project 2021”.

Koordynatorkami projektu są nauczycielki języka angielskiego: Magdalena Dygała i Barbara Kostkiewicz

Climate Action Project to globalny projekt skoncentrowany na uczniach i studentach, który został zainicjowany przez Take Action Global, organizację non-profit z siedzibą w USA. Jego celem jest pomoc uczniom w poznawaniu kryzysu klimatycznego w autentyczny sposób i rozpowszechnianie rozwiązań za pośrednictwem platformy internetowej.

W trakcie trwania projektu uczestnicy zaangażowali się w następujące działania:

• opracowanie własnych rozwiązań dotyczących zmian klimatycznych,
  • przygotowanie filmików i prezentacji dotyczących ochrony środowiska,
  • posadzenie drzewek na terenie szkoły i uczelni,
  • spotkania online z uczestnikami projektu z innych krajów,
  • zaprojektowanie wynalazku: układu nawadniającego rośliny,
  • utworzenie strony internetowej projektu.

Udział w projekcie wzięło 2,7 miliona uczniów, studentów i nauczycieli w 146 krajach.

Laureatom nagrody serdecznie gratulujemy!

źródło https://radom24.pl/artykul/czytaj/50584