Studenci UTH Rad. szyją dla radomskich szpitali

Uczelnia poszerza zakres pomocy medykom, w chwili obecnej produkuje nie tylko przyłbice. Studenci UTH Rad. postanowili wspomóc placówki zdrowia i rozpoczęli szycie maseczek ochronnych. Jest to nowa inicjatywa Naszej Uczelni, tym razem oddolna i studencka, którą wspierają władze i pracownicy uczelni. Odbywa się ona we współpracy z Duszpasterstwem Akademickim.

W czasie narodowej kwarantanny studenci Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu nie próżnują. Znajdują czas nie tylko na zajęcia i wykłady online, ale także angażują się w pomoc osobom szczególnie narażonym na kontakt z wirusem.

W akcję włączyli się studenci wielu Wydziałów począwszy od Wydziału Sztuki, który zapoczątkował inicjatywę przez Wydział Filologiczno-Pedagogiczny i Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu.

Maseczki wykonywane są z warstwowej fizeliny, zakupionej ze środków Uczelni wedle precyzyjnie nakreślonego wzoru i przekazywane służbom medycznym.

Inicjatywa szycia maseczek jest otwarta dlatego zapraszamy wszystkich studentów do współpracy.

Osoby chętne do pomocy mogą zgłaszać się do Pani Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich dr hab. inż. Elżbiety Sałaty, prof. UTH Rad. pod nr tel. 693 341 620, która koordynuje całą akcję.

Jesteśmy dumni z postawy naszych studentów, którzy w tej wyjątkowej i niełatwej sytuacji wykazali się empatią i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy.