Studenci WNMiNoZ w walce z pandemią

Wszyscy jesteśmy dziś uczestnikami lub choćby świadkami najważniejszej wojny naszych czasów, która nie toczy się wszakże na polach bitew, lecz w szpitalach i ośrodkach zdrowia. To, że potrafimy sobie lepiej radzić z epidemią, zawdzięczamy uczonym, lekarzom i służbom medycznym. To oni są naszymi bohaterami. Wobec trzeciej fali koronawirusa, gdy zaczyna brakować tych medycznych szabel, gdy trzeba wspomóc szpitalny personel na apel Ministerstwa Zdrowia odpowiedziały Władze Rektorskie i Władze Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UTH w Radomiu. Podjęliśmy działania mające zapewnić, udział studentów kierunków medycznych (lekarski, pielęgniarstwo i fizjoterapia) w walce z pandemią. Z dumą możemy podkreślić, iż inicjatywa ta, zakładająca dobrowolny udział, spotkała się z szerokim odzewem naszych studentów. Na dzień dzisiejszy zgłosiły się aż 182 osoby. Będą one kierowane do działań w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, z którym Uniwersytet ściśle współpracuje.