Studenci UTH Rad. wezmą udział w międzynarodowym projekcie!

E-Drivetour to europejski projekt edukacyjny, którego celem jest wspólne działanie różnych, międzynarodowych instytucji i przedsiębiorstw na rzecz poszerzenia kompetencji inżynierskich studentów w zakresie elektromobilności.

Współpracując w ramach konsorcjum z partnerami reprezentującymi Grecję, Rumunię, Bułgarię, Belgię, Włochy oraz Austrię przygotowaliśmy dla naszych studentów odpowiednią ofertę dydaktyczną, która jest opisana na stronie internetowej https://www.edrivetour.eu/.

W dniu 23 listopada 2021 r. wyłoniliśmy ośmiu studentów UTH Radom, którzy w najlepszym stopniu spełnili wymagania rekrutacyjne i dołączą oni do zespołu E-Drivetour. W jego skład wejdą również przedstawiciele dwóch innych uniwersytetów tj. International Hellenic University (Grecja) oraz University of Craiova (Rumunia).

W kwietniu 2022 r. członkowie tego międzynarodowego zespołu spotkają się po raz pierwszy w Salonikach, aby w okresie dwóch tygodni wspólnie rozwijać swoje motoryzacyjne zainteresowania. Na maj 2022 r. zaplanowano kolejne spotkanie, które odbędzie się w naszej Uczelni. Zwieńczeniem projektu będzie dwutygodniowa praktyka, którą studenci odbędą u naszych partnerów przemysłowych. Projekt jest wspierany ze środków programu Erasmus+ Unii Europejskiej. Koordynatorem projektu w UTH Radom jest dr hab. inż. Krzysztof Górski (email: krzysztof.gorski@uthrad.pl).