Student III roku pielęgniarstwa finalistą prestiżowego konkursu QSNA 2020.

Z wielką radością i dumą informujemy,
że student III roku pielęgniarstwa studiów I stopnia na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu
Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
Filip Miłosz Tkaczyk, został finalistą prestiżowego konkursu
o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii Queen Silvia Nursing Award – QSNA 2020.

Organizatorem konkursu w Polsce jest Fundacja Medicover

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award, QSNA) to wyjątkowe stypendium skierowane wyłącznie do pielęgniarek i pielęgniarzy oraz osób studiujących pielęgniarstwo. Nagroda ustanowiona została jako prezent dla królowej Sylwii na jej 70. Urodziny, ma na celu stworzenie warunków dla trwałych, pozytywnych zmian w opiece zdrowotnej oraz promocję zawodu pielęgniarskiego.

Do 2020 roku stypendium było związane z rozwojem opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję. Organizatorzy stypendium zdecydowali, że w związku z pandemią COVID-19, edycja QSNA 2020 będzie poświęcona pomysłom mającym na celu sprostanie wyzwaniom, jakie w opiece zdrowotnej stawia pandemia COVID-19.

Laureat konkursu zostanie wybrany 10 grudnia 2020 r. po spotkaniu z Komisją Konkursową oraz przedstawieniu finałowego pomysłu i zaprezentowany w dniu 23 grudnia 2020 r., w dzień urodzin JKM Królowej Sylwii.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w finale QSNA 2020!