Ukazał się trzeci numer “Kuriera Uniwersyteckiego”

Serdecznie zapraszam do lektury kolejnego numeru „Kuriera Uniwersyteckiego”.

Polecam wiele ciekawych materiałów i bogaty serwis fotograficzny. O kształceniu, jako ciągłym procesie, wpływie pandemii na relacje student – wykładowca oraz współpracy z samorządem studenckim – mówi prorektor Elżbieta Sałata w stałej rubryce „Sam na sam z…”. Jest też wiele interesujących zdjęć z inauguracji r. ak. 2021/2021. O tym, jak przebiegała rekrutacja, pisze Krzysztof Golec, pełnomocnik rektora ds. rekrutacji. Jak studenci Wydziału Prawa i Administracji doskonalą swoje umiejętności w symulowanych procesach sądowych, poświęcony jest tekst „Proszę wstać! Sąd idzie!”. Co kryje się pod zagadkowym tytułem „70×70” możemy przeczytać na stronie 26. Co to jest „czepkowanie” – str. 32. Ponadto stałe rubryki poświęcone są konferencjom, personaliom (profesury, habilitacje). Jak powstawały pierwsze pancerniki – możemy dowiedzieć się z bardzo ciekawego artykułu Wojciecha Żurowskiego i Jacka Janowskiego. Jakie trendy modowe obowiązują obecnie w obuwiu sportowym – str. 64.

Czasopismo dostępne jest też w wersji on-line na stronie wydawnictwa: https://wydawnictwo.uniwersytetradom.pl/kurier-uniwersytecki/

Życzę przyjemnej lektury!

Wojciech Bielawski