Umowa o współpracy z Uniwersytetem Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja)

14 października 2021 r. JM Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu – prof. dr hab. Sławomir  Bukowski podpisał umowę o współpracy z JM Rektorem Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy – prof. dr hab. Vladimírem Hiadlovským.

Umowa dotyczy współpracy o charakterze naukowym oraz dydaktycznym i obejmuje m.in. wymianę studentów i pracowników, wspólne prowadzenie badań naukowych i przygotowywanie projektów badawczych, a także opracowywanie programów studiów. Wymienione zadania będą realizowane w zakresie ekonomii i zarządzania.

Należy podkreślić, że współpraca z Uniwersytetem Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy jest realizowana od 2012 r. i obejmowała głównie działania związane z Programem Erasmus+. Ponadto pracownicy Wydziału Ekonomii i Finansów – dr hab. Anna Wolak-Tuzimek, prof. UTH Rad. oraz dr hab. Marzanna Lament, prof. UTH Rad. realizowali wspólnie z pracownikami Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy – prof. dr hab. Vandą Marákovą oraz prof. dr hab. Peterem Kristofikiem projekty międzynarodowe, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a także prowadzili wspólne badania naukowe, których wyniki stanowiły przedmiot wspólnych publikacji naukowych. Podpisanie umowy stanowi zatem wzmocnienie istniejącej już współpracy naukowej i dydaktycznej.