UTH Radom inicjuje Akademię Motoryzacyjną Erasmus+

Dotychczasowa forma realizacji programu Erasmus+ we wszystkich europejskich uczelniach z uwagi na powszechne utrudnienia w przemieszaniu się osób została w ostatnim roku znacząco ograniczona. W związku z tym międzynarodowa mobilność studentów i nauczycieli akademickich została znacząco zmniejszona. Negatywne skutki tych ograniczeń mają wpływ na umiędzynarodowienie procesu kształcenia naszych studentów.

Wychodząc naprzeciw i wykorzystując dostępne możliwości, UTH Radom inicjuje cykl wykładów on-line z zakresu motoryzacji. Wskazana branża ma znaczący wpływ na wartość PKB zarówno Polski, jak i innych krajów UE, dlatego nasi europejscy partnerzy zrzeszeni w ramach inicjatywy Erasmus+ Automotive Academy, dostrzegają potrzebę międzynarodowego kształcenia studentów, którzy zasilą lokalne i globalne przedsiębiorstwa funkcjonujące w obszarze Automotive. Wydarzenie jest wspierane przez uniwersytety z Łotwy, Grecji, Litwy, Hiszpanii, Włoch, Ukrainy, Węgier oraz Rumunii.

Harmonogram wykładów już wkrótce zostanie opublikowany na stronach UTH Radom. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
Więcej informacji można znaleźć TUTAJ