Warsztaty dla naukowców – Jak publikować

Szanowni Państwo,

W imieniu Sage Publishing zapraszamy na spotkanie związane z publikowaniem w czasopismach zagranicznych Sage Publishing. Spotkanie planowane jest na 20 października b.r.  Jest to wstępna data, wraz z rejestracją będzie aktualizowana data oraz godzina spotkania.

Spotkanie online odbędzie się w trzech sesjach:

1. Warsztaty z zakresu publikowania w czasopismach:
  • Prowadzenie badań do publikacji
  • Pisanie referatu
  • Wybór odpowiedniego czasopisma
  • Przestrzeganie wytycznych wydawców
  • Przygotowanie artykułu
  • Zarządzanie recenzją
  • Obsługa poprawek i odrzuceń
  • Gdzie znaleźć pomoc
  • Pierwsze kroki
  1. Dyskusja:

Polscy badacze podzielą się swoimi doświadczeniami z publikowania w międzynarodowych czasopismach. Omówimy wyzwania, możliwości i najlepsze praktyki, aby pomóc naukowcom w Polsce w rozpowszechnianiu ich badań wśród szerszej społeczności międzynarodowej.

• Wybór odpowiedniego czasopisma
  • Wyzwania publikowania badań w języku angielskim
  • Proces recenzowania
  • Wskazówki dla polskich badaczy, którzy chcą się publikować