Współpraca pomiędzy Uniwersytetem a Klubem Sportowym Radomiak Radom

W dniu 20 stycznia 2021 roku w Sali Senatu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu  podpisane zostało porozumienie pomiędzy Uczelnią, reprezentowaną przez Jego Magnificencję Rektora prof. dr hab. Sławomira Bukowskiego a Klubem Sportowym Radomiak, na czele którego stoi Prezes – Sławomir Stępniewski. Mieliśmy także przyjemność gościć zastępcę Prezydenta Miasta Radomia – Mateusza Tyczyńskiego, odpowiedzialnego za sferę kultury, sportu, komunikacji społecznej i promocji, który swoją obecnością potwierdził zaangażowanie Miasta zarówno w rozwój Uczelni, jak i działalność wiodącego klubu sportowego w mieście i regionie.

Podpisany program współpracy pomiędzy UTH Radom i Radomiakiem Radom obejmuje realizację procesu treningowego dla studentów radomskiej Uczelni z zakresu piłki nożnej, a także kształcenie instruktorów, kontrolę procesu treningowego, praktyki instruktorskie w klubie sportowym. Obydwie strony zadeklarowały także swoje zainteresowanie wspólnymi projektami naukowo-badawczymi, które będą mogły wykorzystać infrastrukturę i potencjał intelektualny Uczelni i których beneficjentem będzie Klub Radomiak. Przyjęto również, iż  studenci, którzy wykażą się wysokimi umiejętnościami i profesjonalnymi predyspozycjami, będą mogli, po ukończeniu studiów i kursu instruktorskiego z piłki nożnej, podjąć pracę trenerską w Akademii Klubu Radomiak.

Z ramienia Uczelni nadzór nad realizacją postanowień pełnić będzie dr Robert Makuch, kierownik Katedry Kultury Fizycznej przy Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym UTH w Radomiu.