Współpraca Uniwersytetu z Firmą ZBK Radom

W dniu 20 lipca br. nasza Uczelnia podpisała umowę o współpracy pomiędzy JM Rektorem UTH Rad. prof. dr hab. inż. Zbigniewem Łukasikiem, dr h.c. a właścicielem ZBK Radom (Zakładu Budownictwa Kolejowego) Pawłem Czuprynem.

Firma ZBK Radom rozpoczęła swą działalność w styczniu 2018 roku i jest czołową w Polsce firmą zajmującą się modernizacją sieci trakcyjnej linii kolejowych na terenie całego kraju.

Umowa o współpracy została podpisana w budynku Rektoratu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu w obecności przedstawicieli Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki. Zakres współpracy obejmuje min: prowadzenie prac badawczo-rozwojowych związanych z trakcją kolejową, prowadzenie wspólnych działań w zakresie promocji nowoczesnych rozwiązań transportowych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień ekologii i energochłonności, jak również prowadzenie szkoleń i praktyk zawodowych dla studentów Uczelni.