Współpraca Uniwersytetu z Izbą Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej

W dniu 28 stycznia 2021 roku w Auli Senatu odbyła się uroczystość podpisania umowy pomiędzy Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. K. Pułaskiego a Izbą Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej. Stronę akademicką reprezentowali Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Sławomir Bukowski i dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa dr hab. inż. Marcin Kostrzewa. Stronę biznesową – Łukasz Białczak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Janusz Trojanowski, prezes spółki GGG w Radomiu.

Jak podkreślił Jego Magnificencja Rektor, podpisana umowa formalizuje współpracę, która już trwa od dłuższego czasu. Obejmuje ona wspólne przedsięwzięcia biznesowe i naukowo-badawcze. Jest korzystna dla obu stron. Beneficjentami są uczeni, których badania zyskują bezpośrednie przełożenie na sferę gospodarczą i handlową oraz studenci, którzy otrzymują możliwość szansę nabycia praktycznych umiejętności już w trakcie swych studiów. Przedsiębiorcy ze swej strony mają dostęp do wiedzy, badań, zaawansowanych technologicznie laboratoriów uczelni.

Prezes Łukasz Białczak podkreślił, że współpraca jest także szansą dla rozwoju potencjału miasta i regionu. Izba Przemysłowo-Handlowa zrzesza już ponad sto przedsiębiorstw z południowej części Mazowsza, jej formuła pozostaje otwarta i rozwojowa. Wspólnym celem – akademickim i biznesowym byłoby przekonanie młodzieży, by wybierała lokalny uniwersytet i wiązała swoją przyszłość zawodową z lokalnym rynkiem pracy.

Na podpisanej umowie najbardziej skorzystają uczeni i studenci Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa, choć swój akces współpracy mogą zgłaszać również pozostałe jednostki Uniwersytetu. Obie strony zapowiedziały ciąg dalszy konsultacji.