Wychowanie fizyczne z pozytywną oceną jakości kształcenia

Decyzją Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) z dnia 8 lipca 2021 roku kierunek wychowanie fizyczne, pod kierownictwem dr Roberta Makucha, prowadzony na Uniwersytecie Technologiczno–Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (Wydział Filologiczno – Pedagogiczny) uzyskał pozytywną ocenę jakości kształcenia do roku 2026/2027.

Certyfikat akredytacji potwierdzający wysoką jakość kształcenia na studiach pierwszego stopnia profil praktyczny wydano na podstawie wizytacji, która miała miejsce w dniach 02-03 marca 2021 roku (uchwała nr 568/2021). Dzięki pozytywnej decyzji PKA będziemy mogli przez kolejne lata prowadzić działalność dydaktyczną przygotowując przyszłych nauczycieli i instruktorów sportu i rekreacji ruchowej.

Kierunek wychowanie fizyczne funkcjonuje na Uniwersytecie Technologiczno – Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu nieprzerwanie od 27 lat, a celem kształcenia studentów jest ich przygotowanie do pracy zawodowej w zakresie szeroko pojętej kultury fizycznej. Niezwykle atrakcyjnym elementem kształcenia cieszącym się ogromną popularnością wśród studentów są programowe obozy letnie i zimowe. Na obozach letnich studenci nabywają umiejętności i kompetencje m.in. z zakresu sportów wodnych, a na zimowych z zakresu narciarstwa zjazdowego i biegowego. Dzięki tym programowym zajęciom, będą mogli być w przyszłości kompetentną kadrą podczas wycieczek szkolnych, obozów sportowych i kolonii dla dzieci i młodzieży.

Absolwenci kierunku wychowanie fizyczne są dobrze przygotowani do: pracy dydaktyczno-wychowawczej, promowania zdrowia i aktywności fizycznej w miejscu pracy i środowisku lokalnym, a także samodzielnego planowania, realizacji i ewaluacji aktywności fizycznej służącej zdrowiu, wypoczynkowi oraz urodzie. Są bardzo cenionymi nauczycielami wychowania fizycznego, często pracują w klubach sportowych jako instruktorzy różnych dyscyplin.