“Zatruta studnia z chimerą” na ścianie budynku Wydziału Sztuki

Z radością informujemy, że na ścianie budynku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu powstaje mural z obrazem Jacka Malczewskiego “Zatruta studnia z chimerą”, którego wykonaniem zajmuje się doktor habilitowany Łukasz Rudecki, profesor UTH Rad., prodziekan Wydziału Sztuki UTH Radom.

Projekt „Obrazy Jacka Malczewskiego w rozmiarze XXL – nowy szlak murali” realizowany jest przez Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerię – „Łaźnia”, w ramach Budżetu Obywatelskiego Radomia, w kategorii do 50 tys. zł. Autorką projektu jest Pani Eliza Wesołowska-Szwede.