Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu jest kolejną szkołą, która została objęta patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego. Umowę o współpracy podpisali rektor UTH prof. dr hab. Sławomir Bukowski, dziekan WPiA dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH oraz dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu mgr Rafał Walczak. Umowa została podpisana we czwartek 17 września 2020 r.

Patronatem objęte zostały dwie klasy. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, wydarzeniach i imprezach naukowych oraz popularnonaukowych organizowanych przez Wydział. Będą mogli także czynnie włączać się w działalność uczelnianych kół naukowych. Opiekunem uczniów  z ramienia uczelni będzie dr Paweł Śwital zaś ze strony ,,Ekonomika” dr Urszula Król i dr Ewelina Markowska.

,Dzięki organizowanym w ramach patronatu zajęciom zarówno na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych, jak i na Uniwersytecie, uczniowie pod okiem naszych wykładowców, będą mogli zdobywać rzetelną wiedzę z zakresu nauk prawnych, administracyjnych i politycznych, jak również będą poznawać z bliska środowisko akademickie naszego miasta. Mamy także nadzieję, że biorący udział w projekcie uczniowie, w przyszłości zdecydują się na studia na naszym Wydziale.