Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk Wyższej Szkoły Inżynierskiej

We wtorek, 26 października, złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą strajk w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu. Protest ten był najdłuższym ze wszystkich ówczesnych strajków w PRL i stał się impulsem dla ogólnopolskiego strajku środowisk akademickich, nazwanego Strajkiem Radomskim.

W uroczystościach wziął udział prof. dr hab. Sławomir Bukowski Rektor UTH, dr Karol Nawrocki Prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz Włodzimierz Dobrowolski ówczesny rzecznik prasowy strajku.

Listy gratulacyjne skierowali: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek, Europosłowie dr Zbigniew Kuźmiuk i Adam Bielan, Poseł na Sejm RP Andrzej Kosztowniak, Przewodniczący KRASP prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, Przewodnicząca Zarządu Krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów Alicja Książek, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego Konrad Banecki.

Treść listów dostępna tutaj