Zmarł prof. dr hab. Wiesław Skrzydło

Z głębokim smutkiem przekazujemy wiadomość,
że w dniu 11 kwietnia 2021 r. w wieku 92 lat zmarł
Pan Profesor dr hab. Wiesław Skrzydło,
pracownik naszej Uczelni w latach 1994 – 2008

Urodził się 11 kwietnia 1929 roku w Rokitnie. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

W 1959 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych, a cztery lata później stopień naukowy doktora habilitowanego. Tytuł profesora zwyczajnego uzyskał w 1975 roku.

Pan Profesor Wiesław Skrzydło pracował na naszym Uniwersytecie na ówczesnym Wydziale Ekonomii, prowadził wykłady na kierunkach Prawo i Administracja.

Pan Profesor był autorem ponad dwustu publikacji, licznych monografii i artykułów, które wpisały się w dorobek konstytucjonalizmu.
Zainteresowania naukowe Profesora obejmowały polskie prawo konstytucyjne, w tym funkcjonowanie partii politycznych, parlamentu i rządu, a także zagadnienia ustroju państw zachodnich, szczególnie Francji i Belgii.

Za wybitne osiągnięcia na polu nauki oraz za działalność społeczną prof. Wiesław Skrzydło został odznaczony Krzyżem Komandorskim i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Komandorią Orderu Zasługi Republiki Francuskiej, Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W 1979 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie.

Ceremonia pogrzebowa Rektora prof. dr. hab. Wiesława Skrzydły odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia 2021 r.

Rozpocznie ją msza żałobna o godz. 10.00 w kościele pw. Świętego Krzyża w Lublinie (Kościół Akademicki KUL) przy ul. Radziszewskiego 7.

Po mszy żałobnej nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

W  pamięci nas wszystkich Pan Profesor Wiesław Skrzydło pozostanie na zawsze jako Wybitny Naukowiec i Znakomity Nauczyciel Akademicki, a także Promotor licznych prac dyplomowych.

Cześć jego pamięci