Strategia rozwoju na lata 2017 – 2021

Strategia rozwoju Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego
im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu na lata 2017 – 2021.

Uchwała Nr 000-9/2/2016 Senatu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu z dnia 24 listopada 2016 r. w sprawie: uchwalenia przez Senat strategii rozwoju Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu na lata 2017 – 2021.

Strategia Rozwoju Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu na lata 2017-2021 wyznacza cele w oparciu o aktualną sytuację Uczelni oraz uwarunkowania społeczno-gospodarcze. Należą do nich m.in.:

• utrzymanie nadwyżki finansowej,
  • zwiększenie liczby i wartości grantów naukowo-badawczych,
  • budowanie właściwej struktury zatrudnienia,
  • zmiany w prawie o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • zmiana reguł naliczania i podziału dotacji budżetowej,
  • zmiany w zasadach oceny parametrycznej podstawowych jednostek organizacyjnych.

Bardzo dobra sytuacja finansowa Uczelni w momencie rozpoczęcia realizacji Strategii jest przesłanką pozwalającą stwierdzić, że jesteśmy w stanie zrealizować założone cele strategiczne i operacyjne oraz pokonać następny etap rozwoju naszego Uniwersytetu.

Tabela rozwoju 2017 – 2021 (plik pdf)