Świadczenia dla studentów - pomoc materialna

Termin składania wniosków o świadczenia na rok akademicki 2020/2021
od 01.10.2020 do 19.10.2020

ŚWIADCZENIA DLA STUDENTÓW – UTH RAD

INFORMACJE PODSTAWOWE NA ROK AKADEMICKI 2020/2021
(zgodne z Ustawą Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce
z dnia 20 lipca 2018 r. – Dz.U. 2018 poz. 1668 z późn. zm.)

Na podstawie Regulaminu świadczeń dla studentów UTH Rad. student może ubiegać się o:

• stypendium socjalne (zwiększenie stypendium socjalnego z tytułu zamieszkiwania w domu studenckim lub innym obiekcie),
  • stypendium dla osób niepełnosprawnych,
  • zapomogę,
  • stypendium Rektora,
  • zakwaterowanie w domu studenckim, jak również o zakwaterowanie małżonka lub dziecka.

Świadczenia dla studentów przyznawane są na podstawie wniosków.

Studenci wypełniają wnioski elektronicznie w systemie Wirtualna Uczelnia dołączają skany wymaganych dokumentów (wymagany format PDF).

W przypadku braku wskazanych załączników do wniosku lub źle wypełnionego wniosku, student otrzyma w systemie Wirtualna Uczelnia komunikat, z podanym terminem do ich uzupełnienia, ze statusem „do poprawy”.

Jeśli w wyznaczonym terminie dokumenty stypendialne nie zostaną uzupełnione, złożony wniosek zostanie „odrzucony” i taki komunikat pojawi się w systemie Wirtualna Uczelnia.

Student ma prawo ponownie ubiegać się o stypendium socjalne,  stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz zapomogę jednak świadczenie otrzyma od miesiąca poprawnie złożonego wniosku.

UWAGA: Termin składania wniosków o świadczenia na rok akademicki 2020/2021 od 1 do 19 października 2020 r.

Student kształcący się równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymywać świadczenia tylko na jednym, wskazanym przez siebie kierunku studiów. Stosowne oświadczenie student zamieszcza na wnioskach o przyznanie świadczenia.

Zgodnie ze „Środowiskowymi wytycznymi w związku z częściowym przywracaniem działalności Uczelni”, w związku z zagrożeniem COVID 19 w zakresie stypendium socjalnego, stypendium dla osób niepełnosprawnych i zapomogi nie obowiązuje reguła, zgodnie z którą świadczenia te przysługują przez okres studiowania nieprzekraczający 6 lat.

Świadczenia nie przysługują studentowi posiadającemu tytuł zawodowy (uzyskany w kraju oraz za granicą):

a) magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
b) licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.

Świadczenia nie przysługują
również studentom będącym:

• kandydatami na żołnierzy zawodowych lub żołnierzami zawodowymi, którzy podjęli studia na podstawie skierowania przez właściwy organ wojskowy i otrzymali pomoc w związku z pobieraniem nauki na podstawie przepisów o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych,
  • funkcjonariuszami służb państwowych w służbie kandydackiej albo będącym funkcjonariuszami służb państwowych, którzy podjęli studia na podstawie skierowania lub zgody właściwego przełożonego i otrzymali pomoc w związku z pobieraniem nauki na podstawie przepisów o służbie  wojskowej żołnierzy zawodowych;

O świadczenia, mogą ubiegać się studenci będący obywatelami polskimi oraz cudzoziemcy.

Doktoranci, którzy rozpoczęli studia doktoranckie przed rokiem akademickim 2019/2020, mogą ubiegać się o świadczenia, w roku akademickim 2020/2021, odpowiednio na zasadach określonych w Regulaminie świadczeń dla studentów UTH Rad., nie dłużej jednak niż przez 6 kolejnych lat akademickich. Zasady określone w w/w regulaminie świadczeń dla studentów, dotyczące ubiegania się, przyznawania i otrzymywania stypendiów socjalnych, stypendiów dla osób niepełnosprawnych, zapomóg, stypendiów Rektora, stosuje się odpowiednio do doktorantów.

UWAGA! W systemie Wirtualna Uczelnia w zakładce “Twoje dane finansowe” / Twoje konto bankowe student musi wpisać numer konta, na jaki mają być przelewane świadczenia stypendialne, w przeciwnym razie wypłata nie będzie możliwa. Studenci, którzy nie dopełnili tego obowiązku proszeni są o niezwłoczne zalogowanie do systemu i uzupełnienie danych (nr własnego konta bankowego). Przypominamy także, że po ukończeniu studiów pierwszego stopnia i rozpoczęciu drugiego stopnia numer konta do systemu trzeba wprowadzić ponownie (nie jest przenoszony automatycznie).

Wypełniony wniosek on-line w systemie Wirtualna Uczelnia, zapisujemy, dołączamy skany wymaganych dokumentów. Wysyłamy całość elektronicznie do Działu Spraw Studenckich.

Powyższa informacja dotyczy wniosków o stypendium socjalne, dla osób niepełnosprawnych, o stypendium rektora oraz zapomogę.

Dział Spraw Studenckich w celu weryfikacji świadczeń może zażądać złożenia wniosku wraz z załączonymi dokumentami w wersji papierowej. Student/doktorant ma obowiązek niezwłocznie je dostarczyć.

Regulamin świadczeń dla studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu – R-23/2019

Załącznik Nr 1 do Regulaminu świadczeń dla studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu – Ustalenia w zakresie pomocy materialnej w roku akademickim 2019/2020 – R-36/2019

Uwaga STUDENCI/DOKTORANCI!

W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania
się wirusa SARS-CoV-2 oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo
zwracamy się z prośbą o załatwianie spraw wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową.

Kierownik
mgr Elżbieta Jędruszczak
e-mail: jedruszczak@uthrad.pl

mgr inż. Anna Chrzan
e-mail: a.chrzan@uthrad.pl

mgr inż. Monika Siwiec
e-mail: m.siwiec@uthrad.pl

mgr Iwona Mędrzycka-Pietrzyk

e-mail: i.medrzycka@uthrad.pl

W przypadku wystąpienia błędów lub problemów technicznych prosimy o kontakt z Centralnym Punktem Informacji.

ul. Malczewskiego 29 (Rektorat), pok. 4, 26-600 Radom
tel. +48 48 361 80 00, fax. +48 48 361 80 01