Doktorzy honoris causa

prof. dr hab. inż. Tadeusz Kaczorek
Prof. Tadeusz Kaczorek jest wybitnym polskim uczonym o światowym autorytecie w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinach elektrotechnika i automatyka. Działalność naukowa oraz organizacyjna Pana profesora Kaczorka od ponad 60-ciu lat związana jest głównie z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, gdzie pełnił wiele ważnych funkcji oraz zajmował wysokie stanowiska kierownicze. Działalność naukowa koncentruje się wokół teorii sterowania, teorii układów dynamicznych oraz analizy i syntezy wielowymiarowych układów dynamicznych. Należy do grona polskich uczonych, których rezultaty naukowe zostały docenione na całym świecie. Profesor jest również pionierem badań w dziedzinie dodatnich układów dynamicznych jedno- oraz dwuwymiarowych. Jest twórcą uznanej na świecie szkoły naukowej w zakresie teorii sterowania.

prof. dr hab. inż. Jerzy Merkisz
Prof. dr hab. inż. Jerzy Merkisz z Politechniki Poznańskiej, jako pierwszy w historii Uczelni, otrzymał zaszczytny tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Uroczystość odbyła się w dniu 17 czerwca 2014 roku w Auli Głównej Uczelni. Promotorem postępowania o nadanie tytułu był prof. dr hab. inż. Sławomir Luft z Wydziału Mechanicznego naszej Uczelni. Prof. Jerzy Merkisz podczas uroczystości wygłosił wykład okolicznościowy pod tytułem "Emisja spalin środków transportu w rzeczywistych warunkach ruchu". Profesor Jerzy Merkisz jest niekwestionowanym autorytetem krajowym i zagranicznym w zakresie konstrukcji oraz eksploatacji silników spalinowych. Jest naukowcem niezwykłej aktywności i pracowitości, o czym świadczy jego zaangażowanie w pracę wielu stowarzyszeń, gremiów eksperckich, komisji oceniających dorobek i rozwój naukowy członków społeczności akademickiej, a także ośrodków naukowo-badawczych. Jest człowiekiem o wyjątkowej życzliwości, obdarzonym darem umiejętnej współpracy z zespołami ludzkimi oraz integracji tychże zespołów. Jest promotorem wielu prac doktorskich, głównie z zakresu tłokowych silników spalinowych, recenzentem szeregu rozpraw habilitacyjnych, a także recenzentem całokształtu dorobku osób ubiegających się o tytuł naukowy profesora. Jest także promotorem prac inżynierskich i magisterskich.

prof. dr hab. Wojciech Łączkowski
Prof. Wojciech Łączkowski był wybitnym i zasłużonym Uczonym, niekwestionowanym autorytetem krajowym i zagranicznym w zakresie prawa administracyjnego i finansowego. Był nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń kadr naukowych, człowiekiem wspierającym pracowników naszej Uczelni, człowiekiem służącym środowisku akademickiemu wiedzą i doświadczeniem. Pan Profesor był naukowcem o niezwykłej aktywności i pracowitości. Był promotorem wielu prac magisterskich, doktorskich oraz recenzentem szeregu rozpraw habilitacyjnych, a także recenzentem dorobku osób ubiegających się o tytuł naukowy profesora.
Pan Profesor pełnił też szereg istotnych funkcji publicznych - był sędzią Trybunału Konstytucyjnego, a także członkiem, a następnie przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej i członkiem Rady Polityki Pieniężnej.
Był człowiekiem o wyjątkowej życzliwości, obdarzonym darem umiejętnej współpracy z zespołami ludzkimi oraz integracji tychże zespołów.
Promotorem postępowania o nadanie tytułu była dr hab. Joanna Smarż, prof. URad.

prof. Panagiotis E. Kaldis
Profesor Panagiotis Kaldis jest wybitnym uczonym w dziedzinie ekonomii i finansów. Blisko 40 - letnia kariera naukowa, jak i dydaktyczna Profesora związana była z ośrodkami naukowymi i uczelniami w Grecji, a także poza jej granicami. Pan Profesor w trakcie swojej kariery szczególną wagę przykłada do nawiązywania i rozwijania współpracy międzynarodowej w ramach programu Erasmus+. Właśnie ta aktywność Profesora pozwoliła na wieloletnią owocną współpracę z Uniwersytetem Radomskim im. Kazimierza Pułaskiego. Pan Profesor pełnił wiele istotnych funkcji w organach państwowych w Grecji – był członkiem zarządu Narodowego Centrum Informacji o Uznawaniu Kształcenia, zastępcą Sekretarza Generalnego w Narodowym Centrum Administracji i Samorządu Lokalnego. Profesor Kaldis został wyróżniony tytułem profesora honorowego Uniwersytetu Guglielmo Marconiego we Włoszech, tytułem profesora wizytującego na Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Szanghaju oraz profesora na Uniwersytecie w Shenyang. Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego prof. Kaldisowi odbyła dnia 4 kwietnia 2025 r. Promotorem postępowania był dr hab. Piotr Misztal, prof. URad.