W niedzielę 16 czerwca br. nad zalewem Borki w Radomiu odbył się piknik strażacki w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje ze strażakami”. Wydarzenie, które licznie zgromadziło mieszkańców Radomia i okolic, było kolejną okazją do zaprezentowania oferty Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego.
Przy przygotowanym stanowisku uczestnicy pikniku mieli okazję zobaczyć ciekawe pokazy chemiczne, przygotowane przez przedstawicieli Wydziału Chemii Stosowanej URad. Eksperymenty z użyciem suchego lodu, cieczy zmieniających kolor czy tworzenia płomieni ognia wodą wzbudziły duże zainteresowanie i przyciągnęły uwagę, zarówno młodszych, jak i starszych.
Pomiędzy przeprowadzanymi pokazami chemicznymi, zainteresowani mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, porozmawiać o możliwościach i perspektywach, jakie oferuje Nasz uniwersytet oraz dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji. Na przyszłych kandydatów
na studia czekały informatory edukacyjne i ulotki, a także drobne gadżety promocyjne.
To był dzień pełen emocji i wrażeń! Dziękujemy, że byliście z nami!