ERASMUS+ Studia i praktyki w roku akademickim 2021/2022

Drodzy Studenci – Kandydaci na wyjazdy na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/2022,

w związku  z sytuacją epidemiologiczną w Polsce dotychczasowe metody rekrutacji na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ ulegają zmianie. Nie odbędzie się egzamin językowy oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Warunkiem udziału w rekrutacji jest przesłanie drogą mailową do dnia 30.03.2021 na adres: dwz@uthrad.pl wypełnionych dokumentów:

Ad 1) Formularz dla Studenta został podzielony na części: A, B, C, D, E. Prosimy wypełnić części: A, B, C, E.

W części E można podać dodatkowo drugą Uczelnię, do której ewentualnie student chciałby wyjechać, gdyby Uczelnia pierwszego wyboru nie była dostępna lub z innych względów wyjazd nie do nie byłby możliwy.

O wypełnienie części D zostaną poproszone przez Dział Współpracy z Zagranicą odpowiednie BOSy po wydrukowaniu otrzymanych, wypełnionych dokumentów.

Ad 2) Podanie do Prorektora ds. dydaktycznych i studenckich – należy wypełnić bez podpisów (student uzupełni podpis w terminie późniejszym, pozostałe podpisy uzyska Dział Współpracy z Zagranicą).

UWAGA PRZYPOMINAMY:  załączonych w/w dokumentów nie  należy drukować, należy wypełnić elektronicznie i wysłać na adres: dwz@uthrad.pl.

W załączeniu przesyłamy również Listę Uczelni Partnerskich, z którymi nasza Uczelnia ma podpisane umowy bilateralne w ramach programu Erasmus+. Z tej listy student wybiera Uczelnię, do której planuje wyjazd na studia. Uprzejmie proszę o dokładne zapoznanie się ze stronami internetowymi wybranych uczelni, z wymaganiami, dodatkowymi dokumentami, które ewentualnie trzeba wysłać w odpowiednim terminie.

Studenci wyjeżdżający na praktyki sami znajdują sobie miejsce praktyki, mailowo kontaktują się z wybraną firmą i ustalają warunki przyjęcia na praktykę.

Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji na wyjazdy proszę kierować na adres: dwz@uthrad.pl.

Lista uczelni Erasmus+