UTH Radom rozpoczyna współpracę z powiatem zwoleńskim

23 czerwca w sali narad Starostwa Powiatowego w Zwoleniu odbyło się spotkanie JM Rektora Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu prof. dr hab. Sławomira Bukowskiego oraz dr hab. Elżbiety Sałaty prof. UTH Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich z przedstawicielami samorządu powiatu zwoleńskiego, gminy Zwoleń, a także placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych z tego terenu. Zebranie dotyczyło nawiązania ścisłej współpracy przy realizacji wspólnych przedsięwzięć badawczych, edukacyjnych i kulturalnych.

Umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu a powiatem zwoleńskim została zawarta 5 marca 2020 roku, jednak zaplanowane działania zdecydowanie ograniczyła pandemia. Inicjatorem porozumienia pomiędzy jednostkami był dr hab. inż. Henryk Bednarczyk, prof. nadzwyczajny UTH w Radomiu. Spotkanie z 23 czerwca br. miało na celu nadanie mocnego impulsu do wznowienia współpracy.

Przedstawiciele UTH Radom będą w stałym kontakcie z przedstawicielami placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych z terenu powiatu zwoleńskiego. W planach jest wspólne opracowanie zasad współpracy na różnych obszarach.

Na spotkaniu obecni byli: prof. dr hab. Sławomir Bukowski – JM Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, dr hab. inż. Elżbieta Sałata – Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich UTH Radom, prof. dr hab. Henryk Bednarczyk – przewodniczący Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna, Zbigniew Buczma – prezes Stowarzyszenia Dziedzictwo i Rozwój, Stefan Bernaciak – starosta zwoleński, Waldemar Urbański – wicestarosta zwoleński, Edyta Sulima – sekretarz powiatu, Arkadiusz Sulima – burmistrz Zwolenia, Grzegorz Molendowski – zastępca burmistrza, a także dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych z gminy Zwoleń